איך בוחרים כסאות לבית כנסת

בכל בית כנסת יש מגוון אביזרים, ציוד ותשמישי קדושה קדושים ומיוחדים המפארים את בית הכנסת, וגם משמשים את ציבור המתפללים באופן שוטף. בין הפריטים ההכרחיים ביותר בכל בית כנסת, הוא כסאות לבית כנסת עליהם ציבור המתפללים יושב במהלך זמני התפילות. בשבתות וימי חג נהוג כי תפילות רבות נערכות במשך זמן רב יותר מהרגיל, כך שחשיבות נוחות הכיסאות עבור קהל המתפללים הוא הכרחי.

ניתן לראות כי בכל בית כנסת יש כיסאות שונים באופן מהותי, ואין כל דמיון בין בית כנסת אחד לאחר. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בעיצובו הכללי של כל בית כנסת, כשם שחשוב להתאים את פריטי הריהוט בבית הפרטי שלנו לכל האווירה והחלל של הבית – כך בדיוק נכון גם לגבי עיצוב חלל בית הכנסת, והכנסת כל פריט ריהוט לבית כנסת והציוד הנמצא בו. קיים מבחר גדול ומגוון של כיסאות המיועדים לבתי כנסת, כך שכל בית כנסת יכול לבחור את סוג הכיסא על פי עיצובו של חלל בית הכנסת.

אז איך בוחרים כסאות לבית כנסת?

כסאות סטנדרטיים לבתי כנסת

למעשה אותם כסאות סטנדרטיים שנמצאים בבתי הכנסת, הם מעין ספסלי עץ עמידים וחזקים המחוברים יחד ליחידה אחת. קיים סוג של ספסלים אלו העשויים כספסל אחד, עם מושב אחד ארוך לכל אורך היחידה ללא חציצה בין מתפלל אחד לאחר.

לעומת זאת, קיים גם ספסל ישיבה העשוי כולו עץ כאשר כל מקטע בספסל מחולק על פי מחיצה קטנה – כך שלכל מתפלל יש מקום נפרד משלו לישיבה עם חציצה בינו לבין המתפלל שיושב לידו. לרוב ספסלי ישיבה אלו עם מחיצות מעוצבים עם כסאות מתקפלים בזמן עמידה, כך שבמהלך התפילה יש לציבור המתפללים מקום מרווח ונוח יותר בזמן תפילה המתבצעת בעמידה.

איך בוחרים כסאות לבית כנסת

כסאות מושבי ריפוד לבית כנסת

סוג נוסף ופופולרי של כסאות לבית כנסת הוא מעט יותר מהודר ומעוצב, לעומת כסאות סטנדרטיים לבתי הכנסת. מדובר על כסאות בעלי ריפוד נעים ואיכותי הממוקם בגב המושב וגם על גבי הכיסא. דבר זה מבטיח נוחות מירבית לכל מתפלל בזמן הישיבה במהלך התפילה, ובעיקר במהלך תפילות ארוכות וממושכות בחגים או שבתות.

ניתן לבחור בין כסאות מושבים המעוצבים כיחידה אחת ארוכה, כך שהכיסא נראה כספסל אחיד בעל ריפוד לכל אורך המושב וגם בגבו. ומצד שני ניתן לבחור בין כסאות המופרדים באמצעות מחיצה, וכך מעניקים לכל מתפלל מרווח אישי בין חברו שיושב לידו.

כסאות נערמים לבתי כנסת

סוג נוסף של כסאות לבתי כנסת הוא מהסוג של כסאות בודדים, הניתנים לאיסוף וסידור אחד על גבי השני כאשר אינם נמצאים בשימוש. לרוב כסאות מסוג זה מעוצבים עם ריפוד נוח ואיכותי על גב המושב וגם ככרית ישיבה על גבי הכיסא. קיימת אפשרות לבחור בין כסאות נערמים עם וללא משענת יד, כך שסידור של כסאות אלו אחד ליד השני, יותר מעין חציצה בין כיסא אחד לכיסא שנמצא לידו.

 

איך בוחרים כסאות לבית כנסת

איזה סוג כסאות מתאים לבית הכנסת

מכיוון שקיים מגוון גדול ושמתנה של כסאות לבתי כנסת, כל בית כנסת יכול לבחור את סוג הכיסא השימושי והטוב ביותר עבורו. לדוגמה כסאות נערמים לבית הכנסת יכולים לשמש בתי כנסת שונים בעלי כסאות ישיבה מסודרים, אך כאשר מגיע ציבור מתפללים גדול כמו בחגים – לרוב אין מקום ישיבה לחלק גדול מקהל המתפללים.

כך באמצעות הוספה של כסאות בודדים יהיה לכל המתפללים מקום בבית הכנסת, וניתן יהיה לשלב את אותם כיסאות בודדים בסמוך לכיסאות הקבועים שנמצאים כבר במקום. כאשר אותם כיסאות בודדים לא יהיו בשימוש, ניתן יהיה למקם ולאחסן אותם בנוחות אחד על גבי השני באופן מסודר.

אם אתם עדיין תוהים איך בוחרים כסאות לבית כנסת, אתם מוזמנים להשאיר פרטים בצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן