מחיצה מעץ

מחיצה מעץ מתאימה לבתי כנסת כדי ליצור הפרדה בין האורחים השונים כמו בין גברים ונשים. מחיצה מעץ היוצרת ממרחב אחד שני מרחבים היא הפתרון האופטימלי במקרים מסוג זה.

מחיצה מעץ

הנגרייה מסוגלת לייצר מחיצה מעץ בכל גודל נדרש. הגודל הסטנדרטי שמתאים בדרך כלל לכל צורך הוא ברוחב של 1.60 מטר ובגובה של 1.80 מטר. מציבים את המחיצה על רגליים יציבות כדי שהיא לא תיפול. מכיוון שכל בית כנסת זקוק למחיצה בגודל אחר בהתאם לגודלו הפיזי, מייצרים בדרך כלל כמה מחיצות בגודל זהה ומחברים אותן זו לזו באמצעות כמה צירים בעת הצורך. השיטה המצוינת מתבצעת כבר לאורך שנים רבות בהרבה מאד בתי כנסת וישיבות בהצלחה גדולה.

בתום האירוע יכולים באי בית הכנסת לקפל את המחיצה לריבועים ריבועים ולאחסן אותה במחסן עד השימוש הבא, כך מחיצת העץ גם אינה תופסת נפח רחב.

נראותה של מחיצה מעץ מותאמת לנראות של בית הכנסת. אם כל רהיטיו עשויים מעץ מהגוני או דובדבן הרי שגם יחידה זו תיוצר מעץ בגוון זה כדי ליצור שלמות עיצובית.

במידת הצורך אפשר להרכיב בחלק התחתון של המחיצה גל גלגלי מתכת כדי להקל על השינוע.

מחיצה מעץ

עיצוב מחיצה מעץ

עיצוב של כל מחיצה מעץ תואם גם הוא את נראותו של בית התפילה. במקרים רבים הדרישה היא ליצור מבנה חלק שאין בו כל דוגמה. אחרים מעדיפים יצירת דוגמה ייחודית בחלקה העליון של המחיצה היוצרת יופי רב.

בנגרייה אפשר לייצר אין ספור דוגמאות יפהפיות באמצעות עבודה מדויקת וחיתוך בלייזר באמצעות מכונות בשיטת CNC. השיטה המתקדמת הופכת את המחיצות השונות למוצרים דקורטיביים גם שימושיים וגם אקסקלוסיביים המשנים את פניו של בית הכנסת.

העיטורים הקיימים המוצעים ללקוחות עבור החלק העליון של מחיצת העץ הם כל כך יפים שהם יוצרים התלבטות גדולה אצל הלקוחות, קשה להם לקבל את ההחלטה על העיטורים המתאימים ביותר לבית הכנסת.

במחיצות נוספות אפשר ליצור דוגמה אחת דומיננטית שקשורה לאלמנטים מתוך היהדות. חורטים דוגמה זו על המחיצה ומורחים שכבה של לכה על כל המחיצה. הריהוט שמתקבל בדרך זו הוא בולט מאד וקיימת סבירות גבוהה שכל המתפללים נפעמים מיופיו.

סוגי עץ שונים לצורך בניית מחיצות

הצורך ביציבות של מוצר זה יוצרים מצב שבו השתמשו רק בסוגי עץ חזקים או לחילופין משלבים כמה סוגי עץ. ברוב המקרים מייצרים את המחיצות מעץ מהגוני או עץ אורן המאסיביים. בחלק מהמקרים מוסיפים בהליך הייצור גם סוגים נוספים של עץ ומשלבים ביניהם כמו עץ סנדוויץ' או מלמין שאינם יכולים להרכיב לבד מוצר זה.

 

מחיצה מעץ

גילוף עץ עבור מחיצת עץ

גילוף עץ היא מלאכת מחשבת שמבצעת הנגרייה באמצעות מכונות חדשניות הפועלות בשיטת חיתוך בלייזר – CNC. בשיטה זו יוצרים דגמים מיוחדים החוזרים על עצמם בסדר זהה לאורכה של כל המחיצה. העבודה היצירתית מבדלת מחיצות מסוג זה ממחיצות אחרות ומקנה להם מקום של כבוד בבית הכנסת.

שימוש במחיצות עץ

מחיצה מעץ היא פתרון יעיל מאד עבור אולמות אירועים, מכונים רפואיים, בתי כנסת וישיבות ולכן תדירות השימוש בהם עולה משנה לשנה.

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן