אילו אביזרים צריך להזמין לבית כנסת

כאשר מתכננים בית כנסת חדש או משופץ יש להביא בחשבון את המיקומים של האביזרים לבית כנסת והריהוט כדי שיהיה מעוצב באופן מושלם.

נראות בית הכנסת

כל מי שנכנס לבית כנסת בארץ או בחו"ל, נפעם מיופיו הרב. הנראות המושלמת ויופיים של הרהיטים גורמים לכל יהודי בארץ ובתפוצות להתרוממות רוח ולהתרגשות רבה.

המעמד ותחושת הקודש מחייבים את מנהלי המקום להקדיש חשיבה מרובה ותשומת לב מיוחדת לכל נקודה ונקודה כך שקהל המתפללים ייהנה מהתפילה במקום ייחודי זה.

ארון קודש לבית כנסת

הריהוט המרכזי בכל בית כנסת הוא ארון הקודש והיכל הקודש. גודלו של הארון נקבע על פי המיקום המתוכנן במרכז אולם התפילה ועל פי מספר ספרי התורה האמורים להיות בתוכו. בתוך הארון מקובעות נישות המותאמות למיקום כל ספר תורה בהתאם לגודלו כך שלא ייפול חלילה.

בחלק החיצוני של ארון הקודש נבנים עיטורים יפהפיים מתוך שפע גדול של דגמים הקיימים והמותאמים במיוחד לארונות הללו. העיטורים מוסיפים רבות ליופיו של הארון כיוון שהוא מותיר רושם עז על כל מי שמגיע להתפלל בבית הכנסת ויוצר חרדת קודש סביב הארון היוצא דופן.

את ספרי התורה נועלים במנעולים חדשניים למניעת נזקים ובנוסף לכך מכסים אותם במעטפת מנחושת הכוללת ציורים ועיטורים ייחודיים.

אילו אביזרים צריך להזמין לבית כנסת

בימות חזן בבית הכנסת

בימת החזן היא אחד המקומות החשובים בבית הכנסת. מתרכזים בו בעיקר בשבתות אנשים רבים כמו החזן, חתני בר מצווה וחתנים לפני או אחרי חתונתם, בני משפחה ועוד. לכן מיקום זה צריך להיות גדול ונוח לעלייה ולירידה מהדוכן ללא הפרעה. השולחן עצמו אמור להיות רחב כך שיהיה נוח לשים מעליו את ספר התנ"ך הפתוח, שיהיה קל ונוח לקרוא ממנו.

הבימות והתיבות לבתי כנסת מעוצבות באלמנטים של קדושה. על חלק מהן מבצעים חריטה על הבמה עצמה ובהתאם לכך מעוצבים כיסאות תואמים, שטיחים, ברכות הפטרה וברכות לעלייה לתורה.

פינות הנצחה ברחבי בית הכנסת

רבים מבאי בית הכנסת מעוניינים להנציח את זכר יקיריהם באמצעות שלטים בגדלים שונים ובכמה מיקומים. אפשר ליצור פינת הנצחה אחת הכוללת שילוט בגדלים זהים ובנוסף לכך שילוט בכמה מקומות ספציפיים שעבורם בוצעה תרומה לבית הכנסת.

השילוט מבוצע בחריטה עדינה ויפה המעניקה כבוד רב לנפטרים ז"ל.

מחיצות וספריות קודש

את כל ספרי הקודש, הכיפות והטליתות לשימוש הציבור, מרכזים בארונות מאסיביים ויפהפיים המותאמים לאחסון של כל הספרים על פי סוגיהם השונים. מדובר בספריות קודש עמידים המסוגלים לשאת את כל המשקל תוך שהם מוסיפים יופי רב לבית הכנסת.

אפשר לבחור בארונות הכוללים דלתות זכוכית ולקשט את דלתות הספרייה בפיתוחי עץ יפהפיים המעניקים צביון ייחודי לבית הכנסת.

 

אילו אביזרים צריך להזמין לבית כנסת

עזרת נשים

נשים היושבות בדרך כלל בקומה השנייה של בית הכנסת מעוניינות לראות ולשמוע מה שקורה באולם התפילה במיוחד כשמדובר בשבת חתן.

לכן, יוצרים מעקות הממוקמים בחלק הקדמי של עזרת הנשים בעיצובים מרהיבים שבהם משולבים עיטורי עץ, עבודות מחול כך שיחד עם החלון השקוף הם יוצרים עמדת צפייה יפהפייה מהקומה השנייה כלפי מטה.

עיצוב חלל בית הכנסת

ברחבי ההיכל, ממקמים מחיצות דקורטיביות נייחות או ניידות אשר מעוטרות במבחר של אלמנטים על פי הקו העיצובי שנבחר לבית הכנסת.

אחת האופציות המוסיפות יופי רב לכל בית תפילה הוא כיסוי החלונות בציורי ויטראז'ים מעוררי השראה אשר נצבעים בספקטרום נרחב של צבעים. זהו הדבר המייחד את בית הכנסת בציורים בנושאים תנכ"יים שונים שבוצעו במיוחד עבורו על ידי אמן מוביל.

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן