מהי בימת תפילה ולמה היא משמשת?

בימת תפילה היא העמדה שעליה עומד החזן ומקריא את הפסוקים היומיים מהפרשה. בימים שבהם מתקיים טקס חתני בר מצווה או חתנים אשר נישאים, הם עומדים אתו על הבמה החגיגית בימי שני, חמישי ושבת. 

בימת תפילה 

בימת התפילה היא המקום המרשים ביותר בחלל בית הכנסת ולכן מוקדשת חשיבה רבה לתכנונו. מהו הגודל הרצוי וכיצד הוא יעוצב, כך שיהיה שילוב מוצלח שלו עם ריהוט לבית כנסת הקיים במקום.

בהתאם לגודלו של בית הכנסת וכמות המתפללים הקבועים בתוספת האורחים אשר מגיעים מעת מחליטה ההנהלה של כל בית כנסת על גודלה הנדרש של במת התפילה, כך שיהיה די מקום לכל העומדים עליה  בכל עת.

הבימה היא גבוהה והמתפללים עולים מדרגה או שתי מדרגות כדי להגיע למשטח. זאת כדי שכל המתפללים אשר יושבים סביב הבימה יראו את החזן. 

תכנונה של בימת התפילה נעשה על ידי אדריכל אשר מתמקצע בתחום זה, הוא נעזר גם במעצב אשר מציע כמה סוגי עיטורים, גילופי עץ או ריקועי נחושת בדגמים אשר נבחרים מראש. הבימה יכולה להיות מלבנית, מרובעת או עגולה ובכל גודל רצוי.

האדריכל והמעצב מכינים כמה הדמיות באמצעות התוכנה הדו ממדית, כדי שהנהלת בית הכנסת תבין איך תיראה בימת התפילה בתום עבודות הייצור. 

ייצור בימת תפילה 

בימת תפילה אמורה להיות יציבה מאד ולכן אפשר לייצר אותה מעץ מהגוני, עץ מלא או עץ סנדוויץ'. סביב הבימה יתוכננו ויעוצבו עמודים בצדדים, גילופים ידניים, שלל עיטורים יפהפיים וחריטות יוצאת דופן אשר מבוצעות באופן מדויק ומוקפד על ידי  מחרטת CNC חדשנית.

קיימים דגמים אשר מותאמים לבתי הכנסת בסגנון ספרדי ודגמים אחרים אשר מתאימים לבתי כנסת בסגנון אשכנזי.

נוח מאד ליצור במבנה הבימה גם ארוניות או מגירות כדי לאחסן בהם פריטים אשר יש בהם צורך יום יומי. בהתאם לצורתה של בימת התפילה, מייצרים באחד הקירות את נישות האחסון הרצויות.

בימות תפילה בעלי תכנון ייחודי 

לאורך השנים ייצרנו עשרות בימות תפילה וכל אחת מהן שונה בצורתה, בעיצוב שלה ובגודלה. אנו מסוגלים לייצר בימת תפילה בכל סגנון וגודל בהתאם לדרישת הלקוח. 

בין הבימות קיימות בימות עגולות בעלות מדף מעוגל לנוחותו של החזן אשר יוכל לקרוא בנוחות מרבית. כמו כן בימות מרובעות או מלבניות צרות או רחבות. בכל אחת מהן בוצעו אמני עץ עבודות עץ אשר בוצעו בעבודת יד, דוגמאות יוצאות דופן אשר כללו גילופי עץ בשלל צורות. 

בדפנות של הבימות המהודרות בוצעו משטחים יפהפיים אשר נצבעו בצבעי עץ איכותיים בגווני דובדבן, אגוז וגוונים אחרים. כל אחת מהבימות נצבעת בקפידה במלוא שטחה כך שכל פינה תיראה במיטבה.  

בנוסף לכך אמנים מכינים ריקועי נחושת של דמויות וסממנים מהתורה. הריקועים הללו מותקנים על הקירות החיצוניים של בימת התפילה ומוסיפים לה יופי רב.

ייצור בימות תפילה 

ההיצע העצום של סוגי בימות התפילה אשר אנו מייצרים, מאפשר להנהלות בתי הכנסת בארץ ובעולם לקבל החלטות לגבי הזמנת בימה זו או אחרת אשר דומה לדגם שבוצע תוך ביצוע שינויים מסוימים או דגם חדש לחלוטין.

הנגרייה המקצועית שלנו ערוכה לכל הזמנה בהתאם לתכנונים מדויקים שנקבל מהאדריכל. בזכות מכונות ה CNC  המשוכללות, אפשר לחתוך את חלקי העץ באופן מדויק בדיוק על פי ההזמנה.

נשמח לייצר גם עבורכם את הדגם אשר הוא המתאים ביותר עבור בית הכנסת שלכם, באופן מקצועי אמין ובדיוק על פי ההזמנה שלכם ולוח הזמנים אשר מתאים לכם.

הוד והדר ארונות קודש

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן