ספריות גבס לאחסון ספרי קודש

לכל זרם בדתות השונות יש בית תפילה מיוחד בו מתכנסים המאמינים כדי להתפלל. לעם היהודי יש את בית הכנסת, שהוא בית התפילה מהודר והקדוש של כל ציבור המתפללים היהודי. המושג בית הכנסת מגיע מהשורש של התכנסות, מכיוון שזהו המקום המרכזי בו כלל היהודים מרחבי העולם מתכנסים יחד כדי להתפלל לאלוהים.

נהוג כי לכל עיר בישראל יש לפחות בית כנסת אחד, כאשר על פי המנהג ישנם כמה בתי כנסת השונים המותאמים לעדות השונות. ישנו בית כנסת בו מתפללים בנוסח אשכנזי, ובית כנסת בו מתפללים בנוסח ספרדי. התפילות הנערכות בשני סוגי בתי כנסת האלו זהים על פי ההלכה והמסורת, אך הנגינות, טעמים, סוג הקריאה בתורה משתנה מנוסח אחד לנוסח אחר.

אחסון ספרי קודש בבתי כנסת

בין אם מדובר על בית כנסת השייך לנוסח הספרדי, או בית כנסת השייך לנוסח האשכנזי – ברוב בתי הכנסת נהוג כי ישנם מגוון אביזרי ותשמישי קדושה המשמשים את ציבור המתפללים, וגם את שליחי הציבור של כל בית כנסת שהם החזנים המובילים את התפילות.

מכיוון שציבור המתפללים נעזר בספרי קודש בזמן התפילה כמו סידור או חומש, ישנו הכרח לכל בית כנסת להחזיק ברשותו מבחר של סידורים וחומשים לרווחת המתפללים במקום. מספר המתפללים אינו קבוע לעולם, ולעתים במועדי חגים נהוג כי קהל גדול יותר של מתפללים מגיע אל בתי הכנסת כדי להתפלל.

על כן, בכל בתי הכנסת נדרש מקום ייעודי ומסודר בו יאוחסנו כל ספרי הקודש. מכיוון שמדובר בספרים קדושים, מן הראוי לאחסן אותם במקום מכובד אך גם נגיש עבור ציבור המתפללים כמו ספריות גדולות עם מדפים רחבים.

ספריות גבס לאחסון ספרי קודש

יתרונות ספריות אחסון העשויות גבס

לרוב ספריות האחסון עליהם מאחסנים את כל ספרי הקודש עשויים ממדפי עץ, או מסגרת שלמה העשויה עץ מסוג מסוים. כאשר מדובר באחסון מספר רב של ספרי קודש, בעיקר לפני חודש אלול ותשרי בו קיימים מספר חגים בהם ציבור המתפללים גדול יותר מימים רגילים, העמידות של ספריות האחסון העשויות עץ יכול להיות מעט בעייתי, מכיוון שעומס רב יכול לגרום לחוסר יציבות לספריה או חלילה קריסה.

לכן, מומלץ להשתמש בספריות אחסון איכותיות וחזקות עבור ספרי הקודש, כך שישמרו עליהם מפני נפילה או שחיקה. באמצעות התקנה של ספריות  גבס לארונות קודש, ניתן לאחסן מספר רב של ספרי קודש ללא חשש. הגבס הינו חומר גלם פופולרי במיוחד בתחום הבנייה והעיצוב, הודות לגמישותו הרבה ומגוון האפשרויות שניתן לבנות אתו באופן מהיר ופשוט.

הבנייה באמצעות גבס אינה דורשת מאמץ רב, ואין כל צורך לבצע שבירת קירות או שיפוץ נרחב לצורך התקנת ספריות האחסון בבית הכנסת. ניתן לבצע התקנה של ספרית הגבס על גבי הקירות הקיימים במקום, וכך להתאים באופן חופשי את גודל ספרית האחסון, רוחבה ועוד.

ספריות גבס לארונות קודש בעיצובים מיוחדים

יתרון נוסף ומשמעותי להתקנת ספריות קודש עשויות גבס, הוא מגוון האפשרויות שניתן לעצב עם השימוש בגבס. כך במקום לבנות ספרית גבס פשוטה, ניתן לעצב מגוון ספריות מעוצבות בשילוב של זכוכית או עץ למראה מהודר ומיוחד שיוסיף פאר לכל חלל בית הכנסת.

קיימת אפשרות לעיצוב השלד של ספרית האחסון בעזרת הגבס, ולאחר התקשות והתייצבות החומר לשלד עמיד וחזק במיוחד – ניתן לשלב מדפים מעוצבים העשויים זכוכית או עץ מהודר למראה אלגנטי ומיוחד של כל ספרית האחסון של ספרי הקודש. כך ספרי הקודש מקבלים את מקומם הראוי בבית הכנסת, וכך מראה הספרייה מוסיף ייחוד ויופי לכל חלל בית הכנסת.

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן