עמודי חזן

עמודי חזן הם מהפריטים החשובים הקיימים בבית הכנסת. החזן העומד בסמוך לעמוד החזן לאורך כל התפילה נעזר בו לצרכים טכניים ולתפילה רצופה והקהל הרב המביט בעמוד זה הן מתוך האולם והן ממרומי עזרת הנשים, נחשף ליופיו הרב.

חתני הבר מצווה והחתונה המגיעים לבית הכנסת עומדים זמן רב ליד עמוד החזן ומתרשמים מהעיצוב המיוחד המוסיף יופי רב לכל בית הכנסת ולקדושה הרבה השוררת בו.

ייצור עמודי חזן קלאסיים

עמודי החזן הקלאסיים כוללים עמודים פנימיים ותבליטים של עלים וצורות אחרות. העמודים הקלאסיים מוסיפים יופי ואחידות כל בית כנסת.

ייצור עמודי חזן מעוצבים

עם הקידמה, קיימת דרישה גדולה לייצור עמודי חזן מעוצבים הכוללים עיטורים מוטבעים בצורות שונות וקישוטי עלים במיקומים שונים. העיטורים המיוחדים מתבצעים תוך שימוש במכונות חדשניות הפועלות בטכנולוגיה פורצת דרך. האפשרויות להטמעת מגוון רחב של עיטורים שאפשר לגלף על גבי עמוד החזן יוצרים מתקנים יוצאי דופן ביופיים ובנראות שלהם.

עמודי חזן מעוצבים

ייצור עמודי חזן מקושטים

כדי לייחד בתי כנסת, אפשר להזמין עמדות חזן מקושטות בקישוטי עץ, או באלמנטים של קדושה בגודל רגיל או בצורות תלת ממדיות.

היכולות המופלאות לייצר אלמנטים המוסיפים יופי רב לכל היכל קדושה מתבצע באמצעות המכונות החדשות הקיימות במפעל המייצר עמודי חזן. המפעל דואג לרכוש ולהשתמש במכונות לייזר חדשות כמו CNC המאפשרות ליצור אין ספור אפשרויות של חיתוך, הטבעה עיטורים וגילוף עץ.

מבנה של עמוד חזן

כדי לייצור נוחות מקסימלית לחזן העומד פרקי זמן ארוכים בסמוך לעמוד החזן, אפשר להוסיף עבורו תיבה לאחסון כתבי קודש, מגירה לצורך אחסון פריטים שונים או ארונית עבור ספרי הקודש שמשמשים אותו לעיתים תכופות.

כמו כן, אפשר להוסיף משענת לרגליים כך שיהיה לו נוח להשעין את רגליו על יחידת עץ זו ולהקל עליו בעמידה הארוכה והלא פשוטה בבית הכנסת.

בעמדות חזן רבות, מוסיפים גם משפט מסוים או פסקה מפרק בתנ"ך שנכתב על אחת מהדפנות של העמוד על פי דרישת המזמין. כל האותיות במשפט זה רשומות באותיות זהב המיוצרים מחומרים איכותיים שאינם מתכלים לאורך שנים רבות. המשפט בולט מעל גילופי העץ ומוסיף ממד של טהרה וקדושה בכל היכל הקדושה.

נראות עמוד החזן

עיצובו של עמוד החזן נקבע על פי ראותו של המזמין. בתום הייצור, אפשר לבצע צביעה אפוקסית או צביעה באמצעות פוליטורה ולבחור מראש את הגוון המתאים ביותר לבית הכנסת הספציפי.

קיים מגוון גדול של צבעים החל בעץ טבעי בהיר מאד וספקטרום רחב של צבעים חומים שונים עד ההגעה לצבע חום אגוז כהה.

ההתאמה אמורה להיות מושלמת בהתאם לצבעי הכיסאות, ארון הקודש והספריות הפזורות בבית הכנסת כדי ליצור שילוב אסתטי ומהודר.

גודלו של עמוד החזן נקבע על פי הצורך והשטח הקיים עבור עמוד זה בכל בית תפילה. המפעל מסוגל לייצר עמוד חזן בכל גודל נדרש ולהעביר אותו לכל מקום בארץ ובעולם.

לבחירת רהיטים נוספים לבתי כנסת וארונות קודש הקליקו לעמוד הבית

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן