ארונות ספרים לבית כנסת

ארונות הספרים ממוקמים בדרך כלל בכניסה לבית הכנסת כדי שהמתפללים יוכלו כבר בהגיעם לפתוח את הארון ולהוציא ממנו את ספרי הקודש עבור התפילה.

לאור מיקומו המיוחד של ארון הספרים, הוא למעשה חלון הראווה של בית הכנסת ולכן חשוב שהרושם הראשוני שייראה על ידי המתפללים המגיעים לבית הכנסת יהיה חיובי וירשים את כולם לאור עיצובו המושקע.

אנו מייצרים סוגים רבים של ארונות ספרים, בכל גודל רצוי תוך חשיבה משותפת על החלוקה הפנימית הנוחה למתפללים הרבים.

ארונות ספרים לבית הכנסת

כאשר מזמינים ארון ספרים לבית הכנסת, חשוב להיצמד לקו העיצובי הקיים כבר בבית הכנסת כדי ליצור אחידות והשלמה של הפריטים השונים.

ארון זה אמור להיות מאסיבי כיוון שיש בו הרבה מאד ספרים שהם כבדים. זו הסיבה שהארונות מורכבים מעצים בעלי מסוגלות לסחוב את כל המשקל הכבד של הספרים כמו עץ פורניר, סנדוויץ' או גושני. בין השכבות מתקינים שכבות של פח כדי ליצור מאסיביות רבה יותר. ייצור הארונות מתבצע תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים בלבד בעלי תו תקן כך שישרתו את המתפללים לאורך זמן.

את כל העצים הללו צובעים בתוך הכנת הארון בצבעים ייעודיים לעץ כך שיחזיקו מעמד פרקי זמן ארוכים. הצבעים המתאימים ביותר הם גוונים שונים של חום כמו חום דובדבן או אגוז אם הם משתלבים עם הריהוט הקיים או לחלופין בגוונים יפהפיים אחרים.

המטרה של באי בית הכנסת היא למנוע חדירה של אבק ומזיקים לארון הספרים ובעיקר למנוע גניבה של ספרי קודש מתוך ההיכל. לכן ברוב המקרים מתקינים דלתות העשויות מזכוכית מחוסמת לאורכו של כל הארון. בשעות שבהן לא מתקיימת תפילה, הארונות נעולים כך שאיש לא יכול לפתוח אותם ללא אישור.

בהתאם לצורך מתכננים את הארון כך שיורכב ממדפים פונקציונליים רבים, ממגירות שטוחות או עמוקות וגם ארוניות פנימיות.

ארונות ספרים לבית כנסת

ייחודו של ארון הספרים

כל בית כנסת מעוניין להזמין ארון ספרים ייחודי כך שיחצין את הצביון המיוחד של בית הכנסת הספציפי. לכן נחשפים להרבה מאד אפשרויות עיצוביות כדי לקבל החלטה איך לקשט את הארון.

אפשר להוסיף קישוטים על גבי הדלתות לכל אורכם, דבר אשר מוסיף יופי רב ונראותן של הדלתות היא מרהיבה.

בנוסף לכך, אפשר להוסיף עיטורים מיוחדים בכמה מיקומים בחלקו הקדמי של ארון הספרים וריקועי נחושת המספרים את סיפורי התורה. כמו כן אפשר לצרף גילופי עץ אשר מתבצעים באופן אמנותי והם מוסיפים ממד חדש לארון זה.

הסממנים היהודיים הקשורים לסיפורי התורה ולסיפורים אחרים מהתנ"ך, הנראים על גבי הארון מזכירים ומשלימים את העבודות האמנותיות הנראות ברחבי בית הכנסת.

הזמנת ארון ספרים

כאשר מזמינים ציוד וריהוט לבית כנסת חדש, כל הפריטים מיוצרים מסוג עץ זהה ונצבעים בגוון אחיד. אך כאשר בית הכנסת קיים שנים רבות ומעוניינים להוסיף לו פריטי ריהוט חדשים, לא תמיד אפשר לבצע התאמה מושלמת של הצבע לאור העובדה שחלפו כמה שנים. לכן מבצעים התאמה מיטבית של הצבע הקרוב ביותר.

במקרים רבים מחליטים כי העיטורים שהתווספו לארון הספרים הם כל כך יפים ומרשימים כך שיכינו כמות גדולה מהם והם יחוברו גם לפריטי ריהוט נוספים כדי לשנות כמעט לחלוטין את נראותו של בית הכנסת שיהפוך מהפך בנראותו.                       

הפרויקטים יוצאי הדופן שאנו מכינים עבור הלקוחות שלנו בארץ ובעולם מיוצרים במפעל הפועל באמצעות מכונות חדישות בטכנולוגיות ייחודיות, תוך שימוש במכונות CNC המבצעות חיתוך מדויק ביותר בלייזר, נשמח לבצע זאת גם עבורכם.

השארת הודעה מהירה

השארת הודעה

השארת הודעה מהירה

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני קידום אורגני
דילוג לתוכן